Erich Segal - jak dotąd nieznany mi autor, ale przeczytawszy jego książkę jestem nim zachwycona i na pewno przeczytam inne jego powieści. Po przeczytaniu życiorysu autora można zauważyć, że umieścił kilka faktów ze swojego życia w swojej książce.
Doktorzy to świetna opowieść o lekarzach, ich życiu osobistym, karierze, koleżeństwu. Akcja toczy się w II połowie XX wieku. Opowieść o piątce lekarzy, których losy nie są tak kolorowe jakby to mogło się wydawać. Los ich ciężko doświadcza, ale są oddanymi lekarzami i przyjaciółmi. Dwójka tytułowych bohaterów Laura i Barney po wielu latach i związkach zrozumieją, że nie widzą sensu życia bez siebie. Opowieść w dużej mierze ukazuje ciężką pracę w zdobyciu dyplomu lekarskiego, specjalizacji i uznanie wśród innych. Porusza ważne wątki, takie jak rasizm, antysemityzm i eutanazję. Znajome tematy, które do tej pory wywołują wiele dyskusji i nieporozumień.
Laura - pediatra, po śmierci małej siostrzyczki jej życie uległo zmianie. Rodzice pogrążeni w żałobie osamotnili córkę na zawsze. Oddana swej pracy, nie boi się przeciwstawiać światu.
Barney - psychiatra, już za młodu musiał walczyć o siebie i o rodzinę. Oddany przyjaciel dla każdego.
Bennett - chirurg a potem prawnik. Jako czarnoskóry student i lekarz musiał wiele przejść w życiu. Osierocony zostaje przygarnięty przez żydowską rodzinę (w ramach wdzięczności za uratowanie życia przez jego ojca).
Hank - ginekolog. Ma barwne życie. Ucieka przed rodziną, zdobywa nową a potem pieniądze. Jakoś mu się wszystko udaje.
Seth - internista. Lekarz "miłosierdzia". Pomagał ludziom w eutanazji. Ciekawa postać.
Warto przeczytać tę powieść, dzięki niej można poznać drogę do kariery lekarskiej, dużo informacji z dziedziny medycyny, a także historii. Mnie zaciekawiła wizja amerykanów II wojny światowej. Książka wzbudza dużo emocji, śmiech i płacz przede wszystkim.
Tatiana